EKOLOŠKI PROJEKTI

BEOGRAD
11:00
11:00
Dolazak na lokaciju
11:15 - 12:00
11:15 - 12:00
Instruktáž, podela rekvizita, užina
12:00 - 14:30
12:00 - 14:30
Realizacija odabranog programa (2,5 sata)
14:30 - 15:30
14:30 - 15:30
Piknik u prirodi
15:30 - 16:30
15:30 - 16:30
Dodatna zabavna ili edukativna aktivnost (po želji)
16:45
16:45
Transfer do Beograda ili Novog Sada
Program

Pluča Beograda

April 2025
Prоjekat je usmeren na sadnju 500.000 stabala u Surčinu, 20 km od Beograda, čime će se povećati šumske površine grada za 14%. Ovo će poboljšati kvalitet vazduha i biodiverzitet.

Učesnici će se baviti sadnjom stabala, pripremom zemljišta i obnovom ekosistema sadnicama hrasta i jasena. Projekat se sprovodi pod pokroviteljstvom opštine Surčin, što obezbeđuje potrebnu podršku. 

Za učesnike, ova inicijativa donosi značajne prednosti. Svaka kompanija će dobiti zvaničan sertifikat o učešću sa GPS koordinatama posađenih stabala, potvrđujući svoj doprinos zaštiti životne sredine. Pored toga, učešće u projektu jača korporativnu društvenu odgovornost (CSR) i podstiče timski duh kroz značajne aktivnosti.

Modni svop

2025
Kultura nošenja second-hand odeće u Srbiji nije široko rasprostranjena, iako je modna industrija drugi najveći zagađivač životne sredine. Naša inicijativa pomaže zaposlenima da pređu na održivu potrošnju, jačajući timski duh i društvenu odgovornost.

Na početku dana učesnici donose 1–5 komada odeće i za svaki dobijaju kupone. Zatim ih menjaju za nove komade od kolega. Preostala odeća se donira u humanitarne svrhe ili reciklira.

Događaj je organizovan u formatu koktel žurke, uz muziku i opuštenu atmosferu. Zaposleni se druže, dele priče i doprinose ekologiji i humanitarnim ciljevima.

Ova inicijativa nije samo o modi, već o pozitivnim promenama!

Poseban prirodni rezervat “Obedska bara”

April 2025
Poseban prirodni rezervat Obedska Bara, koji se nalazi oko 40 km od Beograda, jedan je od najstarijih prirodnih rezervata u Evropi i važan ekosistem močvarnih staništa u Srbiji. Pruža utočište retkim i ugroženim vrstama, poput beloglavog orla, crne rode i evropske barske kornjače, kao i raznim populacijama riba.
Radi očuvanja ovog područja, organizovaće se aktivnosti poput čišćenja močvara, uklanjanja invazivnih drvenastih vrsta* radi obnove vlažnih livada kao ispašišta za ptice močvarice, kao i popravke ili zamene oštećene edukativne infrastrukture (putokazi, informativni bilbordi, klupe itd.). Ove aktivnosti imaju za cilj očuvanje biodiverziteta i poboljšanje uslova za divlje životinje i ekološko obrazovanje.

Invazivna drvenasta vrsta je drvo koje je uneseno u postojeći ekosistem (namerno ili slučajno) i počelo brzo da se širi, potiskujući autohtone biljke. Ove vrste nemaju prirodne neprijatelje, brzo se razmnožavaju i narušavaju ekološku ravnotežu.

Veliko ratno ostrvo

April 2025
Veliko Ratno Ostrvo, smešteno na ušću Save i Dunava u Beogradu, predstavlja značajnu prirodnu oazu i ptičji rezervat u urbanom okruženju. Ostrvo je stanište brojnih vrsta ptica, uključujući čaplje, kormorane i vodomare, a takođe igra ključnu ulogu u zaštiti od poplava i očuvanju biodiverziteta.

Akcija čišćenja ostrva obuhvatiće dve grupe volontera: jednu koja će uklanjati otpad sa kopna i drugu koja će čistiti vodu iz čamaca. Događaj će se održati pod nadzorom kvalifikovanih instruktora koji će obezbediti sigurnost svih učesnika. Učestvujući u akciji, volonteri daju doprinos očuvanju ovog jedinstvenog prirodnog prostora u srcu Beograda.

Podavalske jezera

April 2025
Podavalska jezera, koja se nalaze oko 30 km od Beograda između planina Avala i Košmaj, predstavljaju seriju veštačkih vodenih površina, okruženih mešovitim šumama listopadnih i četinarskih drveća. Jezera su stanište za različite vrste riba, uključujući šarana, karasa i soma, što ih čini popularnim mestom za ribolovce.
Ekološka akcija biće usmerena na čišćenje obale od otpada, uklanjanje invazivnih drvenih vrsta za obnavljanje priobalnih livada, kao i na popravku ili zamenu oštećene infrastrukture koja se koristi u obrazovne svrhe. Ove aktivnosti će pomoći u očuvanju biodiverziteta i poboljšanju uslova kako za divlji svet, tako i za ekološko obrazovanje.

Invazivna drvenasta vrsta je drvo koje je uneseno u postojeći ekosistem (namerno ili slučajno) i počelo brzo da se širi, potiskujući autohtone biljke. Ove vrste nemaju prirodne neprijatelje, brzo se razmnožavaju i narušavaju ekološku ravnotežu.
NOVI SAD

Koviljsko-Petrovaradinski rit

April-maj 2025
Koviljsko-Petrovaradinski Rit, koji se nalazi oko 20 km od Novog Sada, predstavlja poseban prirodni rezervat duž reke Dunav, koji obuhvata oko 5.895 hektara vlažnih staništa, šuma i rukavaca. Ovaj rezervat je dom za više od 200 vrsta ptica, uključujući retkog beloglavog orla i crnog roda, kao i 24 vrste riba.

Kako bi se očuvala ova jedinstvena ekosistema, biće sprovedeni radovi na čišćenju vlažnih staništa, uklanjanju invazivnih drvenih vrsta za obnavljanje vlažnih livada kao hranilišta za vodene ptice, postavljanju zaštitnih barijera za ograničavanje pristupa posebno osetljivim područjima, kao i popravci i zameni oštećene obrazovne infrastrukture. Ove mere će pomoći u očuvanju biodiverziteta i poboljšanju uslova kako za divlji svet, tako i za ekološko obrazovanje.

Invazivna drvenasta vrsta je drvo koje je uneseno u postojeći ekosistem (namerno ili slučajno) i počelo brzo da se širi, potiskujući autohtone biljke. Ove vrste nemaju prirodne neprijatelje, brzo se razmnožavaju i narušavaju ekološku ravnotežu.

Gradnja, popravka i montaža hranilica za divlje životine i ptice

April 2025
Cilj projekta — stvoriti udobne uslove za divlje životinje u šumskim ekosistemima postavljanjem specijalizovanih hranilica za jelene i losove, kao i kućica za šumske ptice. Ove mere su usmerene na podršku lokalnoj fauni, naročito tokom zimskog perioda, kada je dostupnost hrane ograničena.
Projekat takođe uključuje obnovu i popravku posmatračkih kula, koje su namenjene za rad stručnjaka za zaštitu životne sredine.

Projekat može biti realizovan na sledećim lokacijama u Srbiji: Fruška Gora, Koviljsko-Petrovaradinski Rit i Obedska Bara.

Ekološka akcija čišćenja u nacionalnom parku Fruška gora

April 2025
Nacionalni park Fruška Gora, najstariji nacionalni park Srbije, predstavlja jedinstvenu zonu biodiverziteta, gde raste više od 1.500 vrsta biljaka i žive mnoge zaštićene životinje, što ga čini najvažnijim šumskim područjem u zemlji.

Nalazi se oko 20 km od Novog Sada i biće domaćin ekološke akcije čišćenja, čiji je cilj očuvanje ekosistema parka. Volonteri će se baviti čišćenjem staza, šuma i područja za piknik.

Akcija će biti vođena od strane sertifikovanih inženjera-šumara, koji će odabrati najpotrebnija mesta za čišćenje. Učesnici će moći da doprinesu očuvanju prirode, uživajući u lepoti Fruške Gore. Kao znak zahvalnosti, svi volonteri će dobiti zvanična zahvalna pisma od uprave nacionalnog parka i lokalnih vlasti.
Kontaktirajte nas na Telegramu
Telegram
Ukoliko ste već primili komercijalne ponude ostalih agencija, razmislite.....
Jer mi možemo da ponudimo povoljnije i zanimljivije!
Pošaljite nam svoje kontakt podatke i nazvaćemo vas
Kontakt
Office u Beogradu
ART EVENT d.o.o.
Sjenićka 1, Belgrade, Serbia 11000
PIB 111810656
OTP Banka Srbija AD Beograd
tel.: +381 (61) 658-70-50
e-mail: office@artevent.rs
e-mail: kate@artevent.rs
Sajt koristi slike sa portala iStock, Shutterstock, Pexels, Pixabay, Unsplash